PŠITO OYATE indiánská vystoupení

Indiáni, Indiánská taneční a westernová vystoupení

Indiáni a Pšito Oyate

PŠITO OYATE - Váš partner pro indiánské a westernové programy

Ve svém programu se specializujeme na vše co se týká původních obyvatel Severní Ameriky - indiánů. Změřujeme se na jejich historii i současnost, ale také na nejznámější období osidlování amerického západu.

Svůj program představujeme již více než 20 let nejen po České republice, ale i v mnoha státech Evropy.

Studiem kultury původních obyvatel Ameriky se zabýváme po dlouhá léta a mnoho poznatků jsme získali prostřednictvím spolupráce s pravými indiány, se kterými se setkáváme pravidelně jak v USA, tak v Evropě. Indiánská kultura je tedy předváděna v tom pravém a původním stylu. Veškeré vybavení, tance, oblečení a další doplňky jsou podle skutečnosti a ukazují, jak vypadal život hrdých obyvatel prérií v minulosti i dnes. Naším cílem je vytvářet co nejvěrnější obraz tehdejšího života v celé jeho kráse a autentičnosti.

Westernová část je zastoupena těmi nejznámějšími představiteli Divokého západu jako jsou kovbojové, pistolníci, lovci kožešin nebo zlatokopové, kteří se nejvíce proslavili v dobách osidlování Ameriky. Toto období je prezentováno s velkou precizností založenou na historických podkladech. Naše zkušenosti vycházejů z četných pobytů v USA a ze spolupráce s kovboji na amerických rančích.

Pokud hledáte originální či romantické prostředí ve westernovém stylu pro svoji akci, můžeme přijet za vámi nebo můžeme nabídnout náš dobový areál West Park v Plzni.

Vraťte se s námi o 150 let zpět.

           

Indiáni

romantický pojem, který oslovil v dětství snad každého z nás. Kdo nezatoužil proniknout do jejich magického života plného tajuplných zvyků a obřadů, nosit oděv pošitý korálky a čelenku z orlích per. Tím ale mnohdy znalosti o těchto krásných lidech končily. Vypravte se s námi do doby zlaté éry Divokého západu, kdy se na prériích dotvářela kultura, která se stala jedinečnou výpovědí o životě a umění původních obyvatel Ameriky. V podání skupiny Pšito Oyate (Korálkoví lidé), jejímž cílem je vytvářet co nejvěrnější obraz tehdejšího života v celé jeho kráse a autentičnosti pomocí kostýmů a rekvizit vytvořených podle původních originálů, je možné do života prérijních indiánů nahlédnout.

českyenglish